Deratyzacja - zwalczanie szkodników

Obecność gryzoni na terenie zabudowań, w których przebywają ludzie czy wytwarza się żywność, jest niedopuszczalna z kilku powodów. Szkodniki te stanowią przede wszystkim poważne zagrożenie dla zdrowia, ponieważ przyczyniają się do rozprzestrzeniania się niebezpiecznych chorób. Myszy, szczury i nornice oraz bytujące na nich pasożyty mogą być nosicielami włośnicy, dżumy, salmonellozy, toksoplazmozy, tyfusu plamistego i wielu innych groźnych schorzeń. Choroby te stanowią niebezpieczeństwo zarówno dla ludzi, jak i zwierząt gospodarskich czy domowych. Z tego względu wskazane jest przeprowadzanie regularnej deratyzacji na terenie firm, instytucji oraz prywatnych posesji.

 

Gryzonie wyrządzają również szkody materialne, żerując w surowcach oraz gotowych produktach spożywczych, a także niszcząc instalacje elektryczne czy elementy konstrukcyjne budynków. Dowiedz się, jak powinno zostać przeprowadzone zwalczanie tych szkodników, aby skutecznie pozbyć się niechcianych gości ze swojego otoczenia.

 

Profesjonalna deratyzacja

Uciążliwe szkodniki mogą narazić nas na duże straty, dlatego warto wiedzieć, jak skutecznie z nimi walczyć. Często zdarza się, iż mimo podejmowanych prób ograniczenia rozprzestrzeniania się gryzoni na własnym terenie, samodzielna deratyzacja okazuje się nieskuteczna. Dzieje się tak szczególnie w dużych obiektach, w przypadku których warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy zajmującej się deratyzacją. Pamiętajmy również, że zwalczanie szkodników jest obowiązkowe w takich miejscach jak m.in. zakłady przetwórstwa oraz magazyny żywności, lokale gastronomiczne oraz podpiwniczone budynki wielolokalowe.

 

Najlepsze metody zwalczania gryzoni

W trosce o zdrowie ludzi należy systematycznie przeprowadzać kompleksową deratyzację. Profesjonalna firma ma możliwość skorzystania z wielu sposobów skutecznego zwalczania gryzoni. Wykorzystuje ona pułapki mechaniczne oraz specjalistyczne środki chemiczne, które mają na celu odstraszenie bądź odłowienie gryzoni. Poza metodami ekologicznymi stosowane są preparaty biobójcze do tępienia intruzów. Trutki rozmieszczane są w taki sposób, aby nie miały do nich dostępu dzieci ani zwierzęta domowe czy gospodarskie.

0
Feed

Zostaw komentarz