Dlaczego warto ozonować pomieszczenie?

Higiena miejsca pracy to jeden z kluczowych elementów, które decydują o bezpieczeństwie Twojego zespołu — szczególnie w czasie pandemii. Nie dziwi więc fakt, że zainteresowanie skutecznymi sposobami dezynfekcji przestrzeni służbowej w ostatnim czasie znacznie wzrosło. Wielu właścicieli obiektów biurowych zastanawia się, czy ozonowanie pomieszczeń jest skuteczne. Poniżej i odpowiadamy, dlaczego zdecydowanie warto wziąć takie rozwiązanie pod uwagę.

 

Dezynfekcja pomieszczeń — dlaczego warto?

Przede wszystkim — jest to zabieg sprawdzony. Ozonowanie pomieszczeń znajduje odzwierciedlenie w wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego. Oficjalne zalecenia akceptują zatem tę formę dezynfekcji jak skuteczną i bezpieczną przy zachowaniu niezbędnych środków ostrożności.

 

Co sprawia, że ozonowanie pomieszczeń stanowi skuteczną formę dezynfekcji? Ta forma tlenu stanowi naturalny środek bakteriobójczy — gaz wprowadzony do wnętrza budynku skutecznie zabija wszelkiego typu drobnoustroje i wirusy (w tym m.in. E.Coli, Salmonelli oraz Covid-19). Dodatkową zaletą jest tutaj szybkość działania — nawet przy stosunkowo niewielkim stężeniu mamy tutaj do czynienia z środkiem kilka tysięcy razy (!) mocniejszym niż powszechnie stosowany chlor.

 

Niewątpliwą zaletą jest również fakt, że jest to po prostu gaz. Dzięki temu nie tylko dotrze w każdy zakamarek pomieszczenia, usuwając przy tym zanieczyszczenia osiadłe na powierzchni ścian i mebli, ale także oczyści atmosferę wewnątrz budynku. Jeśli zależy Ci na wydajności i mało inwazyjnych rozwiązaniach, zdecydowanie warto rozważyć tę opcję.

 

Ozonowanie — Łódź i okoliczne miejscowości

Dezynfekcja metodą ozonowania to jednocześnie rozwiązanie niezwykle uniwersalne, które sprawdzi się zarówno w kontekście przestrzeni biurowej, budynków użyteczności publicznej oraz prywatnych domów. Zachęcamy również do bliższego zapoznania się z naszą ofertą usług czyszczenia obiektów — więcej informacji znajdziesz w odpowiedniej sekcji naszej strony internetowej. Koniecznie sprawdź także pozostałe artykuły dostępne w naszym serwisie.

0
Feed

Zostaw komentarz