Skuteczne metody dezynsekcji - zamgławianie i lampy na owady

Istnieje wiele sposobów zwalczania szkodników biegających i latających w przestrzeniach mieszkalnych czy gospodarczych, jednak nie każda z nich jest równie skuteczna. Za przynoszące najlepsze efekty uznawane są zamgławianie i lampy na owady, dlatego te metody dezynsekcji coraz bardziej zyskują na popularności. Zastanawiasz się nad wykorzystaniem tych zabiegów do zwalczenia karaluchów bądź pluskiew w swoim domu lub firmie? Dowiedz się, na czym polegają te metody dezynsekcji i jak prawidłowo je przeprowadzić, aby przyniosły oczekiwane rezultaty.

 

Czym jest zamgławianie ULV?

 

Czynność ta polega na wygenerowaniu zimnej mgły w pomieszczeniu, w którym występują insekty. Składa się ona z długo unoszących się w powietrzu, bardzo drobnych kropelek stanowiących mieszaninę wody oraz preparatu biobójczego. Aby osiągnąć efekt zawieszenia mgły, do zabiegu dezynsekcji wykorzystywane są specjalistyczne urządzenia. Kropelki niewielkich rozmiarów mają szansę dotrzeć nawet do najmniejszych szczelin i zakamarków, co gwarantuje wysoką skuteczność tej metody.


Dotarcie do trudno dostępnych miejsc jest często niemożliwe w przypadku wykorzystania innych sposobów dezynsekcji, dlatego coraz więcej osób decyduje się na przeprowadzenie zamgławiania. Warto je zastosować szczególnie w przypadku występowania pcheł, much, prusaków, pluskiew, karaluchów oraz moli spożywczych. Metoda ta jest również skuteczna w zwalczaniu grzybów i neutralizacji nieprzyjemnych zapachów w różnego rodzaju obiektach, również magazynowych.


Skuteczne lampy na owady


Nie wszystkie insekty latające są niebezpieczne dla zdrowia człowieka, jednak niedopuszczalny jest ich kontakt z oferowaną konsumentom żywnością. Profesjonalne lampy owadobójcze sprawdzą się nie tylko w sklepach, hotelach, lokalach gastronomicznych czy zakładach wytwarzających produkty spożywcze, ale również w innych miejscach, gdzie szkodniki nie są mile widziane. Lampy możemy wykorzystać w przestrzeniach, w których zastosowanie środków chemicznych nie jest wskazane.


Zabieg dezynsekcji z wykorzystaniem lampy polega na zwabieniu owadów światłem, a następnie porażeniu szkodników prądem, wciągnięciu ich w wirnik wiatraka bądź przyklejeniu do lepiącej powierzchni. Metoda likwidacji insektów latających zależy od typu urządzenia. Tego rodzaju sprzęt okaże się szczególnie skuteczny w przypadku os, much, ciem, moli oraz komarów.

0
Feed

Zostaw komentarz