Jaki namiot wybrać na imprezę plenerową?

Eventy na świeżym powietrzu to stały obrazek w okresie letnim — w końcu dlaczego nie korzystać z fantastycznej pogody i pięknych okoliczności przyrody? Organizacja i obsługa imprez plenerowych wymaga jednak podjęcia kilku niezwykle istotnych decyzji, które w pewnym sensie zdeterminują przebieg wydarzenia oraz komfort jego uczestników. Jedną z nich bez wątpienia jest wybór odpowiedniego namiotu. Poniżej podpowiadamy, co warto wziąć pod uwagę wynajmując konstrukcje na eventy outdoorowe.

 

Wynajem namiotów na imprezy plenerowe — o czym warto pamiętać?

 

Pierwszym, a zarazem najbardziej oczywistym kryterium, które należy wziąć pod uwagę planując event na świeżym powietrzu, jest jej skala. Konkretnie mamy tu na myśli wielkość dostępnego obszaru oraz liczbę uczestników. Obsługa większych imprez plenerowych — na przynajmniej kilkaset osób — zazwyczaj wymaga wynajęcia hali namiotowej. Podczas nieco mniejszych wydarzeń sprawdzi się natomiast klasyczne modele bankietowe, które w razie potrzeby można łączyć.

 

Nie bez znaczenia jest także rodzaj i przebieg obsługiwanego wydarzenia. Aranżacja przestrzeni musi odpowiadać charakterowi całego przedsięwzięcia oraz poszczególnym punktom programu. Konferencja, rodzinne przyjęcie czy scena z występami artystycznymi wymagają pojedynczej konstrukcji, która pomieści wszystkich uczestników, natomiast eventy firmowe, targi lub bankiety sprzyjają nieco bardziej podzielonej przestrzeni.

 

Nie zapominajmy także o pogodzie. Decydując się na wynajem namiotów na imprezy plenerowe weź pod uwagę temperaturę. Podczas gdy ochrona przed deszczem to domena praktycznie każdej konstrukcji z tej kategorii, upał może szczególnie dać się we znaki Twoim gościom, jeśli postawisz na w pełni zabudowany wariant. W przypadku wysokiej temperatury warto wybrać modele pozwalające na łatwy demontaż ścian.

 

Wynajem namiotów — Łódź i okolice

 

Wiesz już, na co zwrócić uwagę w kontekście obsługi imprezy plenerowej. Po więcej cennych wskazówek koniecznie sprawdź pozostałe artykuły, które czekają na Ciebie w naszym serwisie. Do zobaczenia!

0
Feed

Zostaw komentarz